Przed Tobą pierwsza wizyta w saunie i zastanawiasz się co powinieneś ze sobą zabrać i jakich zasad przestrzegać na terenie Saunarium? W takim razie koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca!

Saunowanie stanowi niezwykle korzystną praktykę dla zdrowia fizycznego oraz psychicznego, jednak wielu z nas wciąż nie odbyło w saunach swojej pierwszej wizyty i nie korzystało z relaksu oraz szeregu korzyści zdrowotnych  jakie one oferują.

Aby w pełni korzystać z dóbr, które oferują nam sauny, warto poznać zasady, które pozwolą prawidłowo korzystać z relaksu jaki nam dostarczają.

                                                       Poradnik Prawidłowego Saunowania

Zanim odwiedzimy Saunarium musimy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Pamiętaj, że dorosły człowiek powinien wypijać dziennie ok. 1,5-2l dziennie. Pomoże to uniknąć potencjalnego odwodnienia.

Przed wejściem do Saunarium zostaw w szatni wszystkie urządzenia elektroniczne oraz ubrania. 

Na teren Saunarium wejdź w klapkach, owinięty w ręcznik lub specjalne bawełniane pareo. Zabierz ze sobą ręcznik pod stopy i na siedzisko. Jeżeli nie saunujesz całkowicie nago – przyda Ci się dodatkowy ręcznik.

Przed rozpoczęciem saunowania umyj dokładnie ciało.

➡ Przed wejściem do sauny zdejmij klapki, wejdź do środka i rozłóż suche ręczniki na powierzchniach, gdzie Twoje ciało będzie się stykało z ławą. 

Podczas pobytu w saunie nie rozmawiaj i nie przeszkadzaj innym. Nie wpatruj się w innych saunujących. Delektuj się ciszą, oddychaj spokojnie i relaksuj się. 

Pilnuj czasu zalecanego pobytu w każdej z saun. 

Po wyjściu z sauny schładzaj się (od stóp w kierunku serca) i odpoczywaj przez minimum tyle samo czasu ile przebywałeś w saunie. 

➡ Wystarczą 2-3 sesje nagrzewania i schładzania ciała, ale możesz saunować dowolną ilość razy, bacząc na swoje samopoczucie. 

Podczas pobytu w saunie, w razie złego samopoczucia, skorzystaj z przycisków awaryjnych wzywających obsługę. 

Czy podczas saunowania używa się dodatkowych akcesoriów?

W saunach wykorzystywane są nierzadko olejki eteryczne. Stosujemy je u nas w Saunie Ziołowej. Codziennie przygotowujemy w niej inną kompozycję zapachową, która niesie ze sobą przeróżne korzyści. W saunie Hammam można wykonać peelingi ciała oraz zaaplikować specjalne kosmetyki nawilżające. Istnieje również możliwość wykorzystania w saunach aromatycznych witek, którymi smaga się ciało.
 

Saunowanie to znacznie więcej niż tylko relaks – to rytuał oczyszczania zarówno dla ciała, jak i umysłu. Przestrzegając podstawowych zasad, można maksymalnie korzystać z  zalet płynących z saunowania. Nasze saunarium w Krakowie oferuje szeroki wybór saun, strefę relaksu oraz rozmaite opcje schładzania się.

Zima jest idealnym czasem na rozpoczęcie swojej przygody z saunowaniem, które bywa kluczem do pełnego relaksu i oczyszczenia organizmu.

Jeśli szukasz więcej wskazówek dotyczących saunowania lub chcesz dowiedzieć się więcej o naszym saunarium w Krakowie, śledź naszą stronę internetową oraz media społecznościowe. Pamiętaj, że możesz zawsze się z nami skontaktować i zapytać o co tylko chcesz!