Przed Tobą pierwsza wizyta w saunie i zastanawiasz się co powinieneś ze sobą zabrać i jakich zasad przestrzegać na terenie Saunarium? W takim razie koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca!
Saunowanie stanowi niezwykle korzystną praktykę dla zdrowia fizycznego oraz psychicznego, jednak wielu z nas wciąż nie odbyło w saunach swojej pierwszej wizyty i nie korzystało z relaksu oraz szeregu korzyści zdrowotnych jakie one oferują.
Aby w pełni korzystać z dóbr, które oferują nam sauny, warto poznać zasady, które pozwolą prawidłowo korzystać z relaksu jaki nam dostarczają.
Poradnik Prawidłowego Saunowania
➡ Zanim odwiedzimy Saunarium musimy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Pamiętaj, że dorosły człowiek powinien wypijać dziennie ok. 1,5-2l dziennie. Pomoże to uniknąć potencjalnego odwodnienia.
➡ Do wizyty w Saunarium zabierz klapki, 2-3 ręczniki (jeden większy do rozłożenia pod ciało w saunie (suchej), drugi do osuszenia się po schładzaniu, trzeci do owinięcia się w saunie (suchej) i/lub Strefie Relaksu) oraz opcjonalnie butelkę wody.
➡ Przed wejściem do Saunarium zostaw w szatni wszystkie urządzenia elektroniczne oraz ubrania.
➡ Na teren Saunarium wejdź w klapkach, owinięty w ręcznik lub specjalne bawełniane pareo.
➡ Przed rozpoczęciem saunowania umyj dokładnie ciało z resztek kosmetyków (np. dezodorantu).
➡ Przed wejściem do sauny (suchej) osusz ciało, zdejmij klapki, wejdź do środka i rozłóż suchy ręcznik/i na powierzchniach, gdzie Twoje ciało będzie się stykało z drewnianymi elementami sauny. Zasada ta dotyczy także stóp, łydek, dłoni, łokci czy głowy. Na początek zachęcamy do korzystania z saun o niższych temperaturach (np. Sauna Ziołowa), w pozycji siedzącej.
➡ Jeśli chcesz skorzystać z sauny mokrej (u nas będzie to Łaźna Rzymska), to pamiętaj, że do sauny należy wejść zupełnie nago, inaczej narazisz się na poparzenia. Przed zajęciem siedziska należy opłukać je wodą z węża prysznicowego znajdującego się w saunie.
➡ Podczas pobytu w saunie nie rozmawiaj i nie przeszkadzaj innym. Nie wpatruj się w innych saunujących. Korzystaj z ciszy, oddychaj spokojnie i relaksuj się.
➡ Pilnuj czasu zalecanego pobytu w każdej z saun (dostępnych przy wejściu do sauny) za pomocą klepsydry znajdującej się w środku lub zegara na zewnątrz.
➡ Po wyjściu z sauny schładzaj się (od stóp w kierunku serca) i odpoczywaj przez minimum tyle samo czasu ile przebywałeś w saunie. Do schładzania możesz użyć np. Lodospadu wcierając w ciało kostki lodu.
➡ Wystarczą 2-3 sesje nagrzewania i schładzania ciała, ale możesz saunować dowolną ilość razy, uważnie obserwując swoje samopoczucie.
➡ Podczas pobytu w saunie, w razie złego samopoczucia, skorzystaj z przycisków alarmowych wzywających obsługę.
Czy podczas saunowania używa się dodatkowych akcesoriów?
W saunach wykorzystywane są nierzadko olejki eteryczne. Stosujemy je u nas w Saunie Ziołowej. Codziennie przygotowujemy w niej inną kompozycję zapachową, która niesie ze sobą przeróżne korzyści. W Hammam można wykonać peelingi ciała oraz zaaplikować specjalne kosmetyki nawilżające. Istnieje również możliwość wykorzystania w saunach aromatycznych witek, którymi smaga się ciało. Dobrym pomysłem jest także korzystanie ze specjalnego nakrycia głowy, które chroni cebulki włosów przed działaniem wysokiej temperatury.
Saunowanie to znacznie więcej niż tylko relaks – to rytuał oczyszczania zarówno dla ciała, jak i umysłu. Przestrzegając podstawowych zasad, można maksymalnie korzystać z zalet płynących z saunowania. Nasze saunarium w Krakowie oferuje szeroki wybór saun, strefę relaksu oraz rozmaite opcje schładzania się.
Zima jest idealnym czasem na rozpoczęcie swojej przygody z saunowaniem, które bywa kluczem do pełnego relaksu i oczyszczenia organizmu.
Jeśli szukasz więcej wskazówek dotyczących saunowania lub chcesz dowiedzieć się więcej o naszym saunarium w Krakowie, śledź naszą stronę internetową oraz media społecznościowe. Pamiętaj, że możesz zawsze się z nami skontaktować i zapytać o co tylko chcesz!