SAUNY

Nasze sauny

W naszym Saunarium czeka na Ciebie Strefa Relaksu oraz 7 saun o różnych właściwościach i parametrach, które pozwolą na poznanie indywidualnych preferencji dotyczących saunowania. Zachęcamy do saunowania po pracy czy treningu oraz jako uzupełnienie leniwego dnia w duchu self-care.

GODZINY OTWARCIA SAUNARIUM:

W sezonie zimowym od 16 września do 31 maja:

poniedziałek-piątek: 17:00-22:30 | sobota-niedziela: 16:00-22:00
Ostatnie wejście jest możliwe na 65 minut przed zamknięciem.

W sezonie letnim od 1 czerwca do 15 września:

poniedziałek-piątek: 18:00-22:30 | sobota-niedziela: 18:00-22:00
Ostatnie wejście jest możliwe na 65 minut przed zamknięciem.

WAŻNE!

  • W Saunarium propagujemy zasady poprawnego saunowania. Nie korzystaj z niej w stroju kąpielowym. Jeżeli potrzebujesz – do zakrycia ciała użyj bawełnianego pareo lub ręcznika.
  • Przed każdą sauną znajdziesz tabliczkę ze wskazówkami dotyczącymi saunowania.
  • W trosce o komfort saunujących do Strefy Saunarium wstęp mają osoby pełnoletnie oraz osoby powyżej 16 r. ż. (wyłącznie z opiekunem).

Sauna Infrared
Temperatura: 40°C

To sauna na podczerwień, która dzięki wytwarzanej energii cieplnej bezpośrednio oddziałuje na cały organizm. Znakomicie relaksuje i wspiera działanie układu immunologicznego. Skutecznie zapobiega bólom kręgosłupa, skurczom mięśni, cukrzycy i wielu innym schorzeniom.

Grota Solna
Temperatura: 50-55°C

Panuje tutaj wyjątkowy mikroklimat przypominający ten nad morzem. Jest wytwarzany dzięki generatorowi aerozolu solnego. Dzięki temu powietrze jest tutaj bogate w sól, czyli chlorek sodu oraz jony potasu, magnezu, wapnia, jodu i wielu innych. Taka lecznicza mieszanka zbawiennie wpływa na układ oddechowy, krwionośny, nerwowy oraz skórę.

Sauna Ziołowa
Temperatura: 60-65°C

Unoszące się w powietrzu relaksujące olejki eteryczne oraz wywary z ziół poprawiają samopoczucie – zależnie od kompozycji działają uspokajająco lub pobudzająco. Ze względu na panujące w niej warunki, saunę Ziołową polecamy szczególnie osobom, które preferują niższe temperatury, a także tym ze schorzeniami układu oddechowego, krążeniowego, jak i również chorobami skóry i układu ruchu.

Sauna Ognista
Temperatura: 85-90°C

Inaczej sauna sucha lub sauna fińska. To najgorętsza sauna w tej strefie. Regularne korzystanie z niej sprawia, że organizm hartuje się, czyli zwiększa swoją tolerancję na negatywne czynniki, takie jak chociażby częste zmiany temperatur czy pojawiające się (szczególnie w okresach przejściowych) fale zachorowań.

Sauna Kamienna
Temperatura: 70-75°C

Inaczej sauna sucha lub sauna fińska. Jeśli obawiasz się sauny Ognistej, ta będzie właściwym wyborem z uwagi na nieco niższą temperaturę. Regularne korzystanie z niej sprawia, że organizm hartuje się, czyli zwiększa swoją tolerancję na negatywne czynniki, takie jak chociażby częste zmiany temperatur czy pojawiające się (szczególnie w okresach przejściowych) fale zachorowań.

Łaźnia Rzymska
Temperatura: 45°C

Inaczej sauna parowa – kąpiel w tego rodzaju saunie reguluje przemianę materii całego organizmu, a przy tym głęboko oczyszcza i nawilża skórę, czyniąc ją gładką i jędrną. Ma też dobroczynny wpływ na wiele chorób przewlekłych, między innymi: reumatoidalne zapalenie stawów, choroby kręgosłupa, narządów ruchu oraz nerwobóle. Regularne korzystanie z łaźni Rzymskiej wzmocni Twój układ odpornościowy, serce i układ krążenia. Ważne! Z łaźni rzymskiej należy korzystać wyłącznie nago.

Łaźnia Hammam

Łaźnię hammam charakteryzuje podgrzewana do temperatury 30°C marmurowa ława i siedziska. To alternatywne miejsce wypoczynku, w którym znakomicie się wyciszysz.